Переваги акрилових ванн серед інших матеріалів
Акрилова ванна виготовляється зі спеціального полімеру, який змішується з додатковими компонентами, що підвищують його міцність і додають потрібний колір. Форма такого виробу може бути самої різної — на ринку популярні прямокутні, кутові, асиметричні конструкції. Ванни з акрилу стали гідною альтернативою чавунних і сталевих моделям. Вони коштують дешевше, ефектніші, за ними досить простий догляд. У нашому сьогоднішньому матеріалі ми розглянемо основні плюси і мінуси подібних конструкцій. Інформація буде корисна всім, хто розглядає питання придбання акрилової ванни.
Кутові, прямокутні, асиметричні ванни з акрилу
Перед тим, як обговорювати плюси і мінуси ванн з полімеру, а також говорити про особливості догляду за ними, давайте звернемо увагу на їх зовнішній вигляд. Саме різноманітність форм приваблює людей у даних конструкціях. Кутова, прямокутна або асиметрична? Акрилова ванна може бути будь-якою. Вибір напряму залежить від розмірів приміщення і стилістики інтер'єру. Наприклад, для малогабаритних кімнат підійде прямокутна конструкція. А кутова краще впишеться в більш простору обстановку. Останній шик — асиметричні ванни. Вони виготовляються під конкретне дизайн і служать нетривіальним елементом оформлення кімнати.
Плюси і мінуси акрилових ванн
У порівнянні зі сталевими та чавунними, акрилові ванни мають безліч унікальних переваг. Основні плюси:
-
широкий вибір форм і кольорів — кутові, прямокутні, круглі, асиметричні конструкції можна підібрати під будь-який інтер'єр;
-
невелика вага — легке виріб набагато простіше транспортувати і встановлювати на призначене для нього місце у ванній;
-
висока міцність — полімерний матеріал стійкий до механічних впливів, він без проблем витримує вагу дорослої людини;
-
відмінна теплоємність — акрил довго зберігає воду теплою, дозволяючи насолоджуватися комфортною температурою аж до години;
-
хороша звукоізоляція — пластик успішно поглинає шуми навіть при інтенсивному натиску;
-
простий догляд і легкість реставрації — невеликі пошкодження (тріщини, сколи) можна закласти в домашніх умовах без залучення майстра.
Як і будь-який інший матеріал, акрил має не тільки плюси, але й мінуси. Їх небагато, але вони є. До ключових недоліків відносяться такі особливості:
-
механічна крихкість — падіння невеликого, але важкого предмета у ванну може призвести до утворення пробоїни або тріщини;
-
чутливість до деяких засобів по догляду — не рекомендується використовувати порошки і спиртовмісні речовини;
-
низька опірність до високої температури (від 160 градусів) — щоб матеріал не деформувався, краще спершу наливати холодну, а потім гарячу воду.
Знаючи плюси і мінуси акрилових ванн, вам буде набагато простіше підібрати прямокутну, кутову або асиметричну конструкцію для свого будинку або квартири.
Особливості догляду за ванними з акрилу
Як ви можливо помітили, і плюси, і мінуси ванн з акрилу згадується догляд. Справа в тому, що обслуговувати дані конструкції просто, але є ряд нюансів, незнання яких може призвести до швидкого пошкодження матеріалу. І таке відбувається досить часто. Ось чому ми віднесли цей момент і до плюсів, і мінусів. Для догляду за прямокутними, кутовими і асиметричними акриловими ваннами слід придбати спеціальний засіб або використовувати звичайний мильний розчин. Миючі засоби з абразивними частинками або агресивними хімічними компонентами категорично заборонені. Дотримуйтесь цього правила, і ванна прослужить вам довгі роки.